Menu

Nieco_dzienny

Trzeci blog, który będzie sumą kolejnych kilku lat doświadczeń. O muzyce, fotografii i sprawach codziennych. Nie zabraknie tu również moich wierszy. Zapraszam was do wspólnie spędzonych wolnych chwil o ile jeszcze je macie.

Trashtag

slasher1994

W końcu dwa dni na oddech. Później jeszcze weekend - czego chcieć więcej? Przede wszystkim planów na spędzenie tego czasu. Dziś przygotowałem rower do jazdy i zainaugurowałem sezon. Swoją drogą, cały czas odkrywam jak ciekawie ogląda się okolice mojego domu. Las, rzeka i dużo pięknych widoków. Do tego jeszcze wiele budynków sprzed wielu lat. W końcu Żyrardów jest miastem fabrycznym.

Dowiedziałem się ostatnio o #trashtag challenge. Od dawna nie słyszałem o tak mądrym internetowym wyzwaniu. Polega na odnalezieniu mocno zaśmieconego miejsca, a następnie wykonaniu zdjęć przed i po sprzątaniu. Namawiam do udziału w tej akcji, a sam też szukam odpowiedniej lokalizacji. Poważnie zastanawiam się też nad zebraniem większej ekipy do takiego sprzątania. Na całym świecie pojawia się coraz  więcej pozytywnych przykładów takich działań, a największy wkład mają nastolatki z Azji, które chętnie podchodzą do wyzwania całymi grupami. Biorąc pod uwagę, że w naszym  kraju nie brakuje miłośników śmiecenia, mamy co robić. Jeśli masz ochotę, ruszaj w teren i działaj.

© Nieco_dzienny
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci