Menu

Nieco_dzienny

Trzeci blog, który będzie sumą kolejnych kilku lat doświadczeń. O muzyce, fotografii i sprawach codziennych. Nie zabraknie tu również moich wierszy. Zapraszam was do wspólnie spędzonych wolnych chwil o ile jeszcze je macie.

Prawdziwe teksty - Młynarski

slasher1994

Dziś parę słów o kolejnym artyście, którego teksty zmuszają do myślenia, a to niestety współcześnie nie jest aż tak popularne. Satyryk, który sprawia, że momentami głupio się śmiać. Dlaczego? Bo masz świadomość, że śmiejesz się z siebie samego. Ze swoich wad i nawyków, które rzadko ktoś ma odwagę ci wytknąć w tak mistrzowski sposób.

Największą siłą Wojciecha Młynarskiego, oczywiście moim zdaniem, był zmysł niezwykle wnikliwej obserwacji połączonej z piekielną inteligencją. Pisał o rzeczywistości, która go otaczała w tak uniwersalny sposób, że wielokrotnie, kiedy słucham jego utworów, mam wrażenie, że powstały wczoraj. Słuchanie ze zrozumieniem tekstów tego artysty, wymaga ogromnego dystansu do siebie i świadomości własnych wad. Jeśli uważasz, że taki jesteś, zapraszam w muzyczną podróż.

Ballada o tych, co się za pewnie poczuli - Wojciech Młynarski

W. Młynarski - Co by tu jeszcze...

W. Młynarski Obiad rodzinny

To tylko kilka przykładów twórczości Młynarskiego. Jeżeli masz ochotę, z pewnością znajdziesz o wiele więcej materiału, po który warto sięgać co jakiś czas. Kolejny post z serii "Prawdziwe teksty" już niebawem.

© Nieco_dzienny
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci