Menu

Nieco_dzienny

Trzeci blog, który będzie sumą kolejnych kilku lat doświadczeń. O muzyce, fotografii i sprawach codziennych. Nie zabraknie tu również moich wierszy. Zapraszam was do wspólnie spędzonych wolnych chwil o ile jeszcze je macie.

Prawdziwe teksty - Kaczmarski

slasher1994

Cyklicznie staram się zamieszczać dla ciebie posty muzyczne. Teraz czas na muzykę tych, których odkryłem w gimnazjum. Zawsze ciągnęło mnie do kawałków z ciekawym, wartościowym tekstem. Warto po nie sięgać ze względu na treść, która zawsze będzie aktualna.

Pierwszą z takich postaci jest Jacek Kaczmarski. Gitara i głos - tyle mu wystarczyło. Umysł pełen niezwykłych pomysłów sprawił, że jego utwory pozostaną ze mną na całe życie. Oczywiście żeby zrozumieć przesłanie trzeba się wsłuchać. Skupić na dźwiękach. Podziwiam go za przenikliwość, umiejętność przekazania historii w kolejnych wersach i budowanie nieoczywistych zbitek słownych. Takiego talentu nie da się wyćwiczyć. Mam ciary na plecach słuchając na przykład piosenki Jacek Kaczmarski - 1788 albo oddający polskie realia Jacek Kaczmarski - Dwadzieścia lat później.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o życiu tego artysty z pierwszej ręki polecam wywiady dostępne na You Tube i jeden z utworów Testament '95 Jacek Kaczmarski.

 O kolejnej, równie genialnej postaci, napiszę w kolejnym tekście. Zachęcam cię do odkrywania albo przypominania sobie twórczości podobnych artystów. Polska kultura właśnie dzięki nim, jest tym, z czego możemy być dumni.

 

© Nieco_dzienny
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci