Menu

Nieco_dzienny

Trzeci blog, który będzie sumą kolejnych kilku lat doświadczeń. O muzyce, fotografii i sprawach codziennych. Nie zabraknie tu również moich wierszy. Zapraszam was do wspólnie spędzonych wolnych chwil o ile jeszcze je macie.

Oj dzieje się!

slasher1994

Trwa kolejna edycja WOŚP - to już 27 lat. Tak się składa, że w takiej czy innej formie mam zaszczyt uczestniczyć w akcji już od dawna. Nie przejmuję się tym co mówią na nasz temat narzekacze i szczerze mówiąc niezbyt mnie to interesuje. Cieszę się za to, że ludzie w całym kraju, mogą korzystać z pomocy, którą wszyscy razem fundujemy. Bardzo mądre słowa powiedział kiedyś ksiądz Jan Kaczkowski. "Chętnie pójdę z Owsiakiem do piekła". Podpisuję się pod tym i ja.

Oczywiście, że dobro potrafi dzielić. Szczególnie kiedy jakaś ideologia nie pasuje do innej. Nie od dziś wiadomo, że o wiele chętniej obrzucamy się gównem niż robimy coś konstruktywnego. Na szczęście  pozostaję optymistą. Być może, między innymi, dzięki podobnym działaniom. Bo kiedy chcemy, to potrafimy sprawić, że świat staje się lepszy. Parę godzin temu miałem okazję czytać dzieciom ze swojego miasta o przygodach Mikołajka. Sala może nie była wypełniona po brzegi ale to nie o to tu chodzi. Trochę uśmiechu na twarzach maluchów i ich rodziców, spotkanie z ludźmi, którzy tam pracują i chwila luzu. Drobna rozrywka i powrót do książki, którą czytałem będąc niewiele starszym niż moi słuchacze obecnie. Być może "Kubuś Puchatek" rok temu brzmiał lepiej ale tym razem, żeby przeczytać cokolwiek, musiałem szprycować się lekami. Wczoraj coś mnie zaczęło brać. Tyle, że to nie ważne. Poradzę sobie, a w tak świetnym przedsięwzięciu, mam okazję uczestniczyć raz do roku... Do końca świata i jeden dzień dłużej!

 

 

© Nieco_dzienny
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci