Menu

Nieco_dzienny

Trzeci blog, który będzie sumą kolejnych kilku lat doświadczeń. O muzyce, fotografii i sprawach codziennych. Nie zabraknie tu również moich wierszy. Zapraszam was do wspólnie spędzonych wolnych chwil o ile jeszcze je macie.

Do końca świata i jeden dzień dłużej.

slasher1994

Mam sporo nowych tematów ale zanim je poruszę, muszę napisać parę słów o tym co się stało. W wyniku tragicznego zdarzenia, zginął człowiek, który w dziwny sposób połączył nas wszystkich. Prezydent Gdańska, Paweł Abramowicz, został zamordowany przez szaleńca w czasie Finału WOŚP. Kiedy się o tym dowiedziałem, nie mogłem dojść do siebie. Po tym jak ogłoszono, że zmarł, miałem okazję rozmawiać z kumpelą mieszkającą w Gdańsku od kilku lat. Stwierdziła, że ją to zdarzenie tym bardziej złamało. Człowiek otwarty i uczący tej otwartości innych - taki obraz wyłania się z opinii Magdy.

Polska doświadczyła zła już wiele razy. Niestety, niewiele wniosków, wyciągnęliśmy do tej pory. Jurek Owsiak, doświadczył obrzydliwego hejtu, jadu bijącego od tych, których zaślepiła nienawiść. Na szczęście nie jest sam. Natychmiast po rezygnacji z funkcji Prezesa Fundacji, zareagowali ci, którzy uważają go za twórcę i inicjatora jednej z największych akcji charytatywnych na świecie. Słowa otuchy spływały również wcześniej.

Nie chodzi tylko o same środki, które wolontariusze co roku zbierają na ulicach. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to idea, która połączyła nas 27 edycji temu. Pamiętam jak jako dziecko pytałem rodziców, kim jest ten pan w czerwonych okularach. Obserwowałem jak uśmiechnięci ludzie, zbierają do puszki z czerwonym sercem datki od przechodniów. Wtedy tego nie rozumiałem ale wiedziałem, że chcą dobrze. Patrzyłem jak pomagają ludzie w każdym wieku - od osób starszych po nastolatków. Każdy chciał mieć swój wkład w czynienie dobra.

Jak każdy trzeźwo myślący człowiek, wspieram Jurka. Jednocześnie myślę, że to nie jest dobry moment na naciskanie. Chciałbym żeby pozostał Prezesem Fundacji ale rozumiem jego decyzję. Jak sam stwierdził, nie odchodzi. Nie przestanie działać. I my też nie zamierzamy.

 

 

© Nieco_dzienny
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci