Menu

Nieco_dzienny

Trzeci blog, który będzie sumą kolejnych kilku lat doświadczeń. O muzyce, fotografii i sprawach codziennych. Nie zabraknie tu również moich wierszy. Zapraszam was do wspólnie spędzonych wolnych chwil o ile jeszcze je macie.

Clint

slasher1994

W najbliższych dniach poza spędzaniem czasu z rodziną, nadrabiam zaległości i przypominam sobie najróżniejsze filmy. Ostatnio miałem okazję obejrzeć dość leciwy, dla mojego rocznika, ale bardzo uniwersalny i mocno wciągający obraz "Brudny Harry". Clint Eastwood w roli głównej, a w tle pościg za mordercą i psychopatą. Idealnie na Święta. Mam już z resztą wybrane kolejne filmy z nim w roli głównej. 

Amerykańska policja ukazana w starym dobrym stylu. Beton i polecenia kontra buntownik, który postanawia schwytać przestępcę za wszelką cenę. Zwroty akcji, niezwykłe sceny i genialna gra aktorska. Do tego odwieczny problem. Czy ścigając i ratując życie, funkcjonariusz może przekroczyć granice? Jeśli ma być skuteczny w swoim fachu, to najwyraźniej tak. Clint jak zwykle z marsową miną wyciąga rewolwer i zaczyna się jazda bez trzymanki.Niektórzy pewnie myślą, że to prosta rozrywka. Być może. Tyle, że tego typu produkcje zadają o wiele więcej pytań jeśli tylko oglądamy je ze zrozumieniem. Scenariusz w wielu momentach zazębia się z naszym życiem i wyborami. Być może nie wprost, a jednak bardzo sugestywnie.

Najbardziej uderzyła mnie scena nad rzeką... Jeśli zobaczysz to będziesz wiedział o co mi chodzi.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • e.urlik

    Wiem dokładnie o co chodzi. I czasem strasznie chciałabym mieć Smith&Wesson kaliber 44 magnum i... dobra, szczęśliwego nowego roku!

  • slasher1994

    Szczęśliwego Nowego Roku :) Żeby nam wszystkim wiodło się jak najlepiej! Co do broni, to w najbliższym czasie planuję się wybrać na strzelnicę. Dawno nie byłem.

© Nieco_dzienny
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci