Menu

Nieco_dzienny

Trzeci blog, który będzie sumą kolejnych kilku lat doświadczeń. O muzyce, fotografii i sprawach codziennych. Nie zabraknie tu również moich wierszy. Zapraszam was do wspólnie spędzonych wolnych chwil o ile jeszcze je macie.

Wyłączyłem telepudło

slasher1994

Kiedyś jako nastolatek nie mogłem oderwać się od telewizora. Ciągle coś nowego, setki kanałów i... praktycznie zero wartościowych treści. Oczywiście ten wniosek mogę wyciągnąć dopiero teraz. Wtedy myślałem, że mam całą wiedzę świata na wyciągnięcie ręki, a usadzenie tyłka w wygodnym fotelu jest najlepszą częścią dnia.

Współcześnie rzadko który przedstawiciel mojego pokolenia sięga po to medium. Nie chodzi o koszty, diametralne zmiany w ramówkach stacji. O co w takim razie? O władzę nad tym co przyjmujemy. Mogę w każdej chwili przewinąć, wyłączyć, pominąć albo skutecznie unikać reklam. Zwłaszcza ostatni argument mocno do nas przemawia. Sam częściowo zajmuję się przygotowaniem reklam ale to co serwują nam niektóre stacje jest prawdziwym przegięciem pały. Bo jak inaczej nazwać bloki, które trwają, takie czasem mam wrażenie, godzinami. Siedzimy jak neandertalczycy przed telepudłem i z uporem maniaka czekamy na zakończenie "Hobbita", chociaż widzieliśmy je tyle razy, że znamy już imiona każdego z drużyny.

Na szczęście nie zaśmiecam już sobie głowy podobnymi problemami. Mam internet i to mi wystarczy. Nie mówię, że jest lepszy tylko, że bez niego nie czytałbyś mnie teraz. Jak każda technologia może posłużyć do dobrych i złych celów. Tu prawda zaczyna boleć bo tak naprawdę słabym ogniwem są odbiorcy. To my doprowadzamy do nieopłacalności wielu ambitnych przedsięwzięć. To my sprawiamy, że przed każdym seansem dziękują nam, że wybraliśmy film z legalnego źródła, bo stało się to prawie niespotykane. To my zalewamy na przykład instagrama jakimiś bzdurnymi pstrykami żarcia i dup. To sprzedaje się najlepiej. Na szczęście trochę przesadzam, prawda?

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • e.urlik

    Nie przesadzasz, niestety....

  • slasher1994

    Miałem nadzieję, że jednak. Mimo wszystko jakoś raźniej kiedy ktoś inny też to widzi.
    @e.urlik pozdrawiam!

© Nieco_dzienny
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci