Menu

Nieco_dzienny

Trzeci blog, który będzie sumą kolejnych kilku lat doświadczeń. O muzyce, fotografii i sprawach codziennych. Nie zabraknie tu również moich wierszy. Zapraszam was do wspólnie spędzonych wolnych chwil o ile jeszcze je macie.

11.11

slasher1994

Ostatnio sporo się działo i o wielu sprawach będę chciał ci opowiedzieć w taki czy inny sposób. Po tegorocznym Marszu Niepodległości mogę wyrazić swoje zdanie z prostego powodu, byłem na miejscu. Nie znoszę ludzi z gatunku "nie wiem ale się wypowiem". Zabrałem dwa aparaty, przygotowałem się na ciekawe doświadczenia i ruszyłem pociągiem do Warszawy.

Wyobraź sobie setki ludzi, które mijasz idąc zobaczyć jak tak naprawdę wygląda marsz tak osławiony w pozytywny i negatywny sposób. Lubię obserwować, wyrabiać sobie opinię ale najchętniej robię to będąc w centrum wydarzeń. Rondo Dmowskiego, okolice PKiN wypełnione morzem flag. Po demonicznych sposobach przedstawienia w niektórych mediach myślałem, że tego dnia spotkam  samych tępych i wrogich każdemu tak zwanych narodowców. Szczerze mówiąc powiedziałbym , że to kompletny margines. Większość osób, które tam spotkasz chce w pozytywny sposób uczcić Święto Niepodległości. Miło było patrzeć też na dzieciaki, które cieszyły się, że mogą uczestniczyć w takim wydarzeniu. Zauważyłem też kilku kombatantów. Myślę, że niektórzy z nich naprawdę z trudem dotarli na miejsce. Mimo to byli z nami i to było naprawdę piękne. Niektórzy przyjechali z bardzo daleka. Kilka momentów zrobiło na mnie największe wrażenie. Pierwszy to hymn Polski śpiewany przez ogromny tłum ludzi. Śpiewając jednocześnie zastanawiałem się, dlaczego tak nie może wyglądać nasz kraj na co dzień. Bez podziałów i z szacunkiem dla innych. Kolejna chwila to widok wszystkich maszerujących kiedy starałem się dostać na czoło pochodu. Na koniec jeszcze widok mostu rozświetlonego racami. Oczywiście na koniec nie mogłoby zabraknąć czegoś przykrego. W pociągu, ze względu na niezbyt ciepłe przyjęcie pieśni nieznanego autora o treści "W górę serca, jebać TVN, jebać TVN, jebać TVN", zostaliśmy wszyscy pozbawieni obywatelstwa. Dokonali tego kibice Legii, przynajmniej tak siebie przedstawiali. O ile ja trochę znam życie, zastanawiam się co czuły dzieciaki w przedziale.

 

8min1

 

15min

 1min4

 

 16min1

 

22min3

 

© Nieco_dzienny
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci