Menu

Nieco_dzienny

Trzeci blog, który będzie sumą kolejnych kilku lat doświadczeń. O muzyce, fotografii i sprawach codziennych. Nie zabraknie tu również moich wierszy. Zapraszam was do wspólnie spędzonych wolnych chwil o ile jeszcze je macie.

Polaroid

slasher1994

 

Fotografia to dość złożone hobby. Możesz używać aparatu cyfrowego albo lustrzanki, czegoś mniejszego albo krowy z wielką lufą. Obiektywy, programy, klisze, statywy i caaaaała masa ustrojstwa. Za każdym razem modlisz się żeby tylko ten sprzęt nie został sprzedany za kwotę jaką podałeś kiedy pytano cię o cenę. Jednym z najdroższych, a zarazem niezwykle magicznym sposobem utrwalania rzeczywistości jest fotografia natychmiastowa, której historia sięga roku 1947. Wtedy powstał aparat nazwany Land Camera, który rozpoczął tradycję tej kultowej marki. Myślę, że w tamtych czasach gadżet był mniej więcej taką samą sensacją jak współczesny szał na jakość 4K.

Najważniejszą wiadomością być może będzie dla ciebie fakt, że w 2018 roku, wciąż jeszcze możesz kupić aparat, który umożliwia ci stworzenie niepowtarzalnej odbitki od razu po zrobieniu zdjęcia. Aparaty Polaroid możesz kupić w cenie od 20 do 1000 złotych. Co ciekawe poza możliwościami w każdej cenie możesz trafić na prawdziwy skarb za mniej niż paczkę fajek. Mnie się niestety aż tak nie poszczęściło, chociaż wcześniej udało się kupić inny aparat za, uwaga, sześć złotych polskich. Jeśli chcecie poczuć taką dumę śledźcie bloga, a któregoś dnia dowiecie się jak wybrać się na podobne polowanie.

Wracając do głównego tematu trzeba przyznać, że warunki sprzyjające posiadaczom aparatów natychmiastowych sprzyjały warunki na runku i pasja garstki ludzi, którzy po prostu się zawzięli. Impossible Project produkując swoje filmy dało przyjemność tworzenia współczesnemu pokoleniu. O ile ceny za wkład są nieludzkie to satysfakcja z korzystania z historycznego sprzętu wydaje się rekompensować koszty. Aparatu używam głównie do dokumentowania życia w domu ale nie musicie się wcale do tego ograniczać. Kolory i odwzorowanie światła potęguje cały efekt. Swój egzemplarz Extreme 600 kupiłem na targach fotograficznych w warszawskiej Stodole. Obecnie od jakiegoś czasu dostępny jest też nowy film sygnowany znowu logiem Polaroid.

 

21

 

11

 

 

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

© Nieco_dzienny
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci