Menu

Nieco_dzienny

Trzeci blog, który będzie sumą kolejnych kilku lat doświadczeń. O muzyce, fotografii i sprawach codziennych. Nie zabraknie tu również moich wierszy. Zapraszam was do wspólnie spędzonych wolnych chwil o ile jeszcze je macie.

Nie ma fal - nie ma szału?

slasher1994

 Dziś przyszedł czas na wpis muzyczny. Należę do grona osób, które rzadko wychodzą z domu bez słuchawek. Poza swoją osobistą listą, chętnie sprawdzam co nowego pojawiło się na rynku polskim i zagranicznym. Nie ograniczam się do konkretnego gatunku. Słucham tego co ma przekaz i/ lub wpada w ucho. Zwykle jestem w stanie po kilku "przesłuchaniach" stwierdzić czy dany kawałek mi się podoba. Dzięki Dawidowi Podsiadło mam spory problem. (Tak, tak, "dzięki", nie "przez" bo w ten sposób mogę po raz pierwszy przedstawić wam moje odczucia z tej dziedziny sztuki).

 Dawid jest zdecydowanie jednym z najważniejszych objawień młodego pokolenia i stworzył piosenki, które obdarzam zdrową męską przyjaźnią. Teksty mówiły "o czymś", a melodie zostawały w pamięci na długo. "Małomiasteczkowy" i produkcje przygotowane w ramach Męskiego Grania utwierdzały mnie w przekonaniu, że Podsiadło to marka sama w sobie i warto sięgać po każdy z utworów. Niestety, podobno nic nie może przecież wiecznie trwać, a co zesłał los trzeba będzie stracić... Potworek, któremu na imię "Nie ma fal" jest ciężki do otulenia w ramiona. Dlaczego? Bo gdyby go stworzyła jedna z typowych "gwiazdeczek", stwierdziłbym, że nic się nie zmieniło. Skoro nie było szału to zwykle go nie będzie. W tym konkretnym przypadku po prostu się zawiodłem. Jednocześnie podejrzewam, że kawałek stanie się szlagierem koncertowym. O czym myślę? W dużym skrócie: mało słów, bez większego przekazu ale powtarzanie za artystą i wspólne śpiewanie gwarantowane. Po tym wypadku przy pracy, mam nadzieję, za jakiś czas wrócimy do wcześniejszego poziomu. Jest rytmicznie, wokal jak zwykle świetny ale czegoś mi zabrakło... Chyba tekstu i jego mocy. Jednocześnie podkreślam, że jest to moje zdanie, a gust mam bardzo specyficzny.

 

 Dawid Podsiadło - Nie Ma Fal (Lyric video)

© Nieco_dzienny
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci